Sezonowe wyprzedaże, gazetki promocyjne - to co Polacy lubią najbardziej

Sezonowe wyprzedaże, gazetki promocyjne - to co Polacy lubią najbardziej

Sezonowe wyprzedaże

Posezonowe obniżki cen są tym, co zwłaszcza kobiety, lubią najbardziej. Najkorzystniej jest wtedy kupować buty i odzież. Ich ceny bowiem naprawdę potrafią być niższe od pierwotnych o nawet 70 czy 80%. Nie da się jednak nic zaoszczędzić na takich wyprzedażach, jeśli sięgnie się jedynie po produkty, które w rzeczywistości są zbędne. Zanim ostatecznie podejmie się decyzję, warto pospacerować trochę po sklepie i nieco ochłonąć z pierwszej fascynacji niskimi cenami. Zastanowić się wtedy, czy niedawno nie zakupiło się czegoś podobnego albo czy faktycznie kiedykolwiek założy się tę konkretną sukienkę. Lekkie otrzeźwienie na pewno pomoże podjąć bardziej racjonalne decyzje.

1. Zachowaj czujność

Aby nie paść ofiarami manipulacji przez sklep, należy przede wszystkim zawsze porównywać ceny tzw. Ilościowe towarów. Sklepy mają obowiązek umieszczenia na każdej etykiecie z ceną dokładnej kwoty, jaką trzeba zapłacić za litr lub kilogram określonego produktu. Są one zazwyczaj umieszczone na niej małym drukiem, ale zawsze opłaca się poszukać tego przeliczenia.

Rozsądne zakupy

Może się bowiem okazać, że, np. zakup płynu do płukania będącego w promocji w opakowaniu pół litrowym jest zupełnie nieopłacalny względem tego samego produktu w opakowaniu 700 ml, który znajduje się na półce w regularnej cenie.

Wyprzedaże: opakowania zbiorcze pieluchy

Często na sklepowych półkach zdarzają się, zwłaszcza wśród produktów spożywczych, promocje na opakowania zbiorcze. Czasami promocja obejmuje tak dużą ilość, np. jogurtów, że przed ich zakupem trzeba się zastanowić czy na pewno zdoła się je wszystkie zjeść zanim skończy się termin ważności. Ponadto trzeba też zwrócić uwagę na ich wagę lub wielkość, gdyż zdarza się, że produkty promocyjne są nieznacznie mniejsze, a wtedy ich zakup nie jest już opłacalny.

2. Uwaga haczyki!

Zdarza się, że sklepy robią promocje jednodniowe. Danego dnia są w promocji, np. napoje. Przed ich zakupem trzeba się upewnić nie tylko, jakie smaki są w obniżonej cenie, ale i jakie pojemności. Czasem różne napoje mieszają się na półkach, dlatego zanim ktokolwiek uda się do kasy, warto sprawdzić cenę produktu pod czytnikiem.

Wyprzedaże sezonowe

Gazetki promocyjne

Dzisiaj wszystkie gazetki promocyjne można obejrzeć w internecie. Istnieją nawet specjalne strony, które ułatwiają znalezienie odpowiedniej gazetki danego sklepu czy drogerii. Przed udaniem się na zakupy naprawdę warto na nie zajrzeć i upewnić się, że nie przepłaci się za konkretne produkty.

3. Jakość promocyjnych towarów ma znaczenie

Niektóre promocje mają na celu pozbycie się przez sklep niechcianego towaru. Sprzedawane wtedy produkty nie zawsze są pierwszej świeżości ani jakości. Naprawdę nie opłaca się kupienie zwiędniętej sałaty o 20% taniej, jeśli w środku okaże się ona zgniła. Ubrania w promocji na pierwszy rzut oka też prezentują się nieźle, ale często okazuje się, że wykonane są ze sztucznych materiałów. Pieniędzy na takie produkty nie powinno się wydawać, bo to po prostu ich wyrzucanie w błoto.

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl