Promocje, obniżki, gazetki reklamowe a zakupy spożywcze

Promocje, obniżki, gazetki reklamowe a zakupy spożywcze

Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów na to, aby nie wydawać dużych pieniędzy kupując produkty pierwszej potrzeby. Okazuje się przy tym, że wcale nie musimy ograniczać się jedynie do analizowania ich cen i zakupów w sklepach internetowych. Co jeszcze możemy zrobić?

Jako klienci nie mamy obecnie powodów do narzekania, ceny produktów żywnościowych nie wykazują bowiem tendencji do gwałtownego wzrostu. Co więcej, w roku ubiegłym można było mówić nawet o ich obniżeniu, co w pewnym sensie zostało wymuszone poprzez znaczną podaż i spowolnienie gospodarcze. Prognozy nie są już jednak aż tak optymistyczne, można więc usłyszeć, że w Polsce mamy podstawy do oczekiwania wzrostów wynoszących nawet pięć procent. Może to wynikać z warunków pogodowych, nie można jednak zapominać i o tym, że na ceny żywności wpływają też decyzje o charakterze politycznym. Z naszego punktu widzenia ważne są przy tym zarówno te, które zapadają na szczeblu unijnym, jak i te, które podejmowane są w kraju.

Okazja w Kontri

promocje zakupy Nawet kupując niewielkie ilości produktów spożywczych nietrudno zauważyć, że wiąże się to ze sporymi kosztami zwłaszcza, że mówiąc o produktach tego rodzaju mamy na myśli artykuły pierwszej potrzeby. Bez jedzenia i bez picia nie da się żyć, nie mamy więc zbyt dużego pola do oszczędności. Na szczęście, istnieje grupa zasad, których przestrzeganie może sprawić, że zaczniemy wydawać mniej. Co ważne, nie musi to wcale oznaczać jedzenia mniejszych posiłków. Warto zatem zapoznać się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami, a następnie – zacząć wcielać je w życie.

Dekalog rozsądnych zakupów

  1. Jedna z najważniejszych zasad mówi o tym, aby zawsze trzymać się listy zakupów. To właśnie ten sposób jest najskuteczniejszy, gdy nie chcemy, aby nasz koszyk był wypełniony niepotrzebnymi produktami. Przygotowanie listy nie zajmuje wiele czasu, a efekt końcowy satysfakcjonuje.
  2. Jeśli trzymanie się planu sprawia nam trudności, pomyślmy o korzyściach, jakie niosą za sobą zakupy, jakich dokonuje się za pośrednictwem Internetu. zakupy do domuSieć daje nam czas niezbędny na zastanowienie się, pozwala na kontrolowanie tego, co już kupiliśmy, a do tego wiele sklepów nie tylko sprzedaje, ale również dowozi zamówione przez nas produkty do domu. Opłata, jaką należy uiścić za dowóz nie jest duża, a i oferty z darmowym dowozem wcale nie należą do rzadkości, wiele zależy bowiem zarówno od pory dostawy, jak i od wielkości zamówienia. Jeśli więc przekonamy się do zakupów online, możemy oszczędzić nie tylko pieniądze, ale także siły i czas.
  3. Sieć można też wykorzystać do tego, aby znaleźć za jej pośrednictwem pomysły na nowe potrawy. Te mogą być nie tylko zdrowsze, ale i tańsze od najczęściej przygotowywanych przez nas dań. W tym kontekście szczególnie dobrze sprawdzają się dania wegetariańskie.
  4. Innym pomysłem na oszczędzanie jest wybieranie się na rzadsze zakupy przy założeniu, że będzie się kupowało produkty w większych ilościach. Oczywiście, warto pamiętać o podstawowych trikach marketingowych, nigdy więc nie warto przywiązywać przesadnej wagi do samej wielkości opakowania. To, czym należy się kierować, jest przede wszystkim masa netto, pomocny jest zatem stosunek ceny produktu do jego wagi.
  5. porównywanie cenNie zaszkodzi też, jeśli będziemy porównywać ceny obowiązujące w różnych sklepach i nie ma znaczenia, czy będziemy to robić chodząc na zakupy, czy też korzystając z Internetu. Liczy się efekt końcowy, a więc wiedza o tym, gdzie jest taniej.
  6. Dobrym pomysłem mogą się też okazać programy oszczędnościowe. Te pojawiają się przede wszystkim w dużych sieciach handlowych i rzeczywiście pozwalają nam na tanie kupowanie. Karta klienta jest przepustką do zniżek i upustów, modne jest jednak również zbieranie punktów, które można wymieniać na prezenty czy też na bony pieniężne. Co ciekawe, programy lojalnościowe coraz częściej pojawiają się też w sklepach internetowych.
  7. Szukając oszczędności czas też przekonać się do marek własnych oferowanych przez kolejne sieci sklepów. Owszem, nie charakteryzuje ich efektowny wygląd, coraz częściej jednak mamy do czynienia z produktami, które niczym nie ustępują swoim bardziej znanym odpowiednikom.
  8. Bez względu na to, co i gdzie kupujemy, zwracajmy też uwagę na datę przydatności do spożycia. racjonalne zakupyJeśli więc nie mamy pewności, czy uda się nam je wykorzystać, nie kupujmy towarów z krótkim terminem ważności. To właśnie takie jedzenie najczęściej trafia do kosza na śmieci.​
  9. Pamiętajmy też, że zjedzenie czegoś przed zakupami jest prostym i skutecznym sposobem walki z pokusami. Uczucie głodu nie sprzyja racjonalnemu myśleniu i wspiera skłonność do folgowania nieprzemyślanym zachciankom.
  10. Zawsze warto też dbać o naszą motywację zwłaszcza, że już samo oszczędzanie może stanowić znakomity cel. Jeśli wizja bardziej spójnego domowego budżetu nie jest przesadnie kusząca, pomyślmy o innych korzyściach płynących z oszczędzania. Być może pozwoli nam to na sfinansowanie podróży marzeń?

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl