Kiedy warto zainstalować panele słoneczne i jakie wybrać?

Kiedy warto zainstalować panele słoneczne i jakie wybrać?

Okazuje się, żę obecnie fotowoltaika zaczyna się opłacać i to już bez dotacji. Dostępne są na rynku nowoczesne technologie działania paneli słonecznych nawet w momencie, gdy będą one lekko pokryte śniegiem. Koszt instalacji w najgorszym wypadku zwracać się będzie po 7 latach, a sama ich żywotność to 25 lat. Tymczasem przy starszych konstrukcjach na zwrot należało czekać dwa razy dłużej. Tym samym widać wyraźnie, że energia słoneczna może stawać się opłacalna. Stwierdzenie to jak się wydaje będzie banalne, jednak do tych wniosków dojdziemy po latach. Wydawało się, że długi czas czysta energia będzie utrzymywana przy życiu wyłącznie poprzez dotacje. Dla jednych to właśnie dotowanie sprawiło, że było to rozwiązanie konkurencyjne, dla innych była to jednak szansa na rozwój i wydaje się, że została ona wykorzystana. 

Nowe oferty w castorama Bytom zobacz teraz co można kupić w dobrej cenie !

Okazuje się, że obecnie nawet jeśli mamy stare panele i nie musieliśmy za nie płacić to i tak nie będzie sensu ich montować bo koszt montażu oraz potem oczekiwania na zwrot będzie większy niż przy zwykłych nowoczesnych panelach. W ten sposób można powiedzieć, ze widać doskonale jak wielki skok technologiczny miał rzeczywiście miejsce i jak bardzo ten szczególny rynek się zmienił. Spadają obecnie koszty instalacji, rośnie rentowność inwestycji oraz ich szczególna efektywność. Jednoczesnie również idzie w gorę nasze bezpieczeństwo. Sprzęty są bowiem jakościowo świetne, ale to co ma również znaczenie to fakt, że dla nas są całkowicie bezpieczne.

O czym trzeba pamiętać przy instalacji?

Jest kilka takich ważnych warunków, które mają tutaj znaczenie. Nowoczesne panele jak wiadomo muszą mieć świetną czułość i dlatego trzeba tutaj połączyć to w taki sposób by był kompromis pomiędzy jakością a ceną. Jeśli dopłata będzie na poziomie 10 procent za lepszy sprzęt to taki większy wydatek ma sens.

Obecnie takim najlepszym kompromisem jak się wydaje będzie kupowanie paneli wielodidowych a więc dzielonych na sektory co będzie poprawiać wychwytywanie światła albo też monokrystalicznych. Panele te są szczególnie wydajne, ponieważ tracą na mocy jedynie do pół procenta rocznie.

Trzeba również zauważyć, że obecnie nie ma już problemów z przyłączeniem do sieci. Jeśli instalacja ma charakter mikro i generuje do 40kW nie będzie takiego problemu. Będzie to jednocześnie darmowy magazyn. Latem będziemy oddawać nadwyżki do sieci i zimą będzie się to bilansować. Nie potrzeba tutaj żadnych akumulatorów. Jest to również dobre dla energetyki, która latem wykonuje remonty i ten nadmiar, który mamy może być dla niej przydatny. Oficjalnie nie mamy już dotacji na taką energetykę i nie powinniśmy się ich spodziewać, ale to nie powinno zniechęcać, ponieważ widać, że takie instalacje są świetne i mogą być rentowne nawet bez tych dodatkowych środków z zewnątrz, dlatego niekiedy po prostu warto będzie z nich skorzystać. Następujące zmiany sprawiają, że czysta energia będzie mogła się w kolejnych latach dalej popularyzować, będzie się świetnie rozwijać i warto będzie oczywiście z takich opcji korzystać. 

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl