Narzędzia ogrodnicze na lata – co warto wiedzieć przed zakupem?

Narzędzia ogrodnicze na lata – co warto wiedzieć przed zakupem?

Wykonywanie zwykłych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie dla niektórych jest przykrym obowiązkiem, dla innych prawdziwą pasją i radością. W każdym przypadku, niezależnie od naszego podejścia, potrzebujemy do tego przynajmniej kilku najbardziej podstawowych narzędzi. Szpadel, widły, motyka i kilka innych rzeczy to obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodu. A do dobrego odpoczynku warto również kupić grille ogrodowe!

zestaw ogrodnikaKażdy ogród wymaga odpowiedniej troski i poświęcania mu czasu, bowiem bez tego zwyczajnie nie może prezentować się faktycznie dobrze. Co prawda, rutynowe prace w ogrodzie nie są niczym trudnym ani szczególnie męczącym, ale z drugiej strony potrafią być dość czasochłonne. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi do czegoś takiego, bowiem dzięki temu prace te będziemy mogli wykonywać znacznie przyjemniej i przede wszystkim szybciej.

W czasie kupowania takich narzędzi warto zwracać uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim o wiele lepiej będzie z góry kupić coś faktycznie dobrego i nieco droższego – w zamian za to takie narzędzia będą mogły posłużyć nam przez wiele lat. Świetną jakością i renomą odznaczają się produkty marek Fiskars czy np. Gardena. Jeśli będziemy szukali na siłę oszczędności i wybierali jedynie produkty gorszej jakości, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nowe zakupy będziemy musieli robić co sezon – lub nawet częściej.

Poradnik ogrodnika - jak kupić dobrą motykę?

taczki ogrodniczeMotyka jest jednym z podstawowych narzędzi ogrodowych, niezwykle przydatnym przy pracach takich jak odchwaszczanie czy przekopywanie warstw podłoża. Zarówno jej trzonek jak i metalowa końcówka mogą pracować w dość trudnych warunkach i często są narażone na wiele szkodliwych czynników; warto zatem zadbać o to, aby były wykonane z mocnych i trwałych materiałów. Poszczególne motyki różnią się od siebie zarówno długością trzonka, jak i kształtem metalowej końcówki – w sklepach dostępne są między innymi prostokątne, trapezowe czy trójzębne. Warto zastanowić się, do czego w ogóle potrzebna nam taka motyka. Jeśli zamierzamy pracować na większym obszarze, to lepsze będzie narzędzie z długim trzonkiem. W przypadku bardziej dokładnych prac lepiej sprawdzi się krótka motyka.

Jak kupić dobre widły?"

W widłach także kluczową kwestią jest jakość wykonania i zastosowanie wytrzymałych materiałów. Dostępne w sklepach modele mogą się nieco od siebie różnić, chociażby kształtem i rozstawem zębów w metalowej końcówce. Jedna z odmian to tak zwane widły amerykańskie, które posiadają płaskie ostrza z szerokim rozstawem. W sklepach dostępne są jednak inne wariacje, z których każda jest oczywiście przeznaczona do wykonywania odmiennych zadań. Warto poznać je lepiej i ustalić, czego sami potrzebujemy w naszym ogrodzie.

Jak kupić dobry szpadel?

szpadelSzpadel powinien posiadać bardzo wytrzymały, wykonany z dobrych materiałów i odpowiednio długi trzonek, który zapewni nam wygodę przy wykonywaniu każdej pracy. Oczywiście, łopata też musi być odpowiednio wytrzymała, bowiem musi niekiedy utrzymać spore ciężary. Trzeba również zapoznać się z poszczególnymi szerokościami łopat, bowiem w zależności od rozmiarów mogą one być przeznaczone do zupełnie innych zadań. Te i wiele innych narzędzi można kupić w świetnych cenach śledząc promocje w gazetkach sklepu Jula.

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl