11 trików, które pozwolą oszczędzić na kosmetykach

11 trików, które pozwolą oszczędzić na kosmetykach

Gdy zastanowimy się nad tym, z jak wielu kosmetyków korzystałyśmy w ciągu ostatniego miesiąca, trudno będzie nie oprzeć się wrażeniu, że jest to imponująca liczba. Co gorsza, nie uciekniemy od pytania o to, czy przynajmniej cześć z nich nie była zwyczajnie za droga. Na szczęście, można dbać o urodę, a jednocześnie ograniczać związane z tym wydatki.

Promocje, okazje, obniżki – pokochaj to!

promocje kosmetyczneNie każda z nas jest entuzjastką promocji, te bowiem często sprawiają, że mamy tendencję do kupowania produktów, które wcale nie są nam potrzebne. Na szczęście, wcale nie każda okazuje się pułapką. Pamiętajmy więc, że wiele produktów warto kupić taniej nawet, jeśli w danym momencie nie są nam potrzebne. w Gazetce Dino znajdziesz wiele produktów w przecenie! O paście do zębów i szamponie nie można przecież powiedzieć, że zmarnuje się stojąc w łazience!

Nowinki rynkowe

Gdy firma kosmetyczna wprowadza na rynek nowy produkt, zwykle stara się przekonać nas o tym, że warto po niego sięgnąć. Ten cel można zrealizować na wiele sposobów, bardzo często okazuje się więc, że mamy do czynienia z rozwiązaniami atrakcyjnymi cenowo. Warto korzystać z możliwości wejścia w posiadanie nowego kremu pod oczy w przystępnej cenie. Może już zawsze będzie on gościł w naszej łazience!

Program lojalnościowy

Jeśli robimy zakupy w tej samej drogerii przynajmniej raz na jakiś czas, powinnyśmy zainteresować się kartą rabatową przygotowaną z myślą o stałych klientach. Rabaty potrafią być wyjątkowo korzystne, a niektóre produkty mogą być tańsze nawet o połowę. Samo wyrobienie karty zwykle jest przy tym bezpłatne, nie ma też obowiązku korzystania z niej.

Płać za produkt, nie za markę

zamiennik tańszy puderRenomowane firmy znane są z tego, że oferują produkty wysokiej jakości, nie oznacza to jednak, że są one jedynymi, które zatroszczą się o naszą urodę. Już nawet za 20-30 PLN można kupić naprawdę dobre kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry, a efekt ich stosowania nie jest wcale gorszy niż ten, na jaki należy liczyć sięgając po droższe produkty. Podczas zakupu porównujmy więc składy preparatów, często okazuje się bowiem, że są one zdumiewająco podobne.

Rzadko używasz? – Nie przepłacaj!

Jeśli paznokcie malujemy na czerwono jedynie kilka razy w roku, zakup lakieru za 90 PLN nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ten, który jest trzy razy tańszy, wcale nie prezentuje się gorzej. Jeśli już go otworzymy, każdy lakier do paznokci ma tendencję do szybkiego wysychania, a jeśli już ma się zmarnować, to zdecydowanie mniej boli strata tańszego rozwiązania. Identyczna zasada odnosi się także do innych kosmetyków kolorowych. Te naprawdę przyzwoite wcale nie muszą kosztować majątku.

Tańsze zamienniki

Niemal każda drogeria, a także dyskont może nam dziś zaproponować serię marek własnych. Nie są one może aż tak efektowne, gdy ocenia się ich walory wizualne, kusi jednak ich przystępna cena. Żel pod prysznic może być więc nawet o połowę tańszy nawet pomimo tego, że jego skład nie różni się od „markowego” odpowiednika. Niekiedy okazuje się nawet, że produkty własne drogerii i supermarketów wygrywają w zestawieniach z elitarnymi odpowiednikami. Może nie pachną aż tak intensywnie i nie pienią się tak mocno, w praktyce świadczy to jednak wyłącznie o tym, że mają w sobie mniej szkodliwej chemii.

Zrób to sama!

DIY mydłoWysoka cena wielu kosmetyków wynika jedynie z tego, że mamy do czynienia z rozwiązaniami gotowymi. Tymczasem okazuje się, że możemy przygotować je z powodzeniem w domowym zaciszu oszczędzając nawet wielokrotność ich ceny rynkowej. Co więcej, taka domowa produkcja nie zabiera czasu i nie wymaga szczególnych umiejętności.

Hurtowe zakupy

Jeśli decydujemy się na zakup kosmetyków w sklepach internetowych, możemy liczyć na to, że będą one nawet o 15 procent tańsze niż w drogeriach. Oczywiście, należy do tego dodać opłatę za wysyłkę, a ta jest w stanie zniwelować nasze oszczędności. I ten problem można jednak rozwiązać. Wystarczy, że zdecydujemy się na duże zakupy robione raz na jakiś czas. Dobrym pomysłem jest również złożenie zamówienia wraz z koleżankami. Co więcej, duże zakupy są zwykle zwolnione z opłat za przesyłkę. Zobacz nasz poradnik: jak kupować tanie kosmetyki?

Duże opakowania

Istnieje grupa produktów takich, jak mydło w płynie i szampon, które są nam niezbędne zawsze. Jeśli więc istnieje taka możliwość, kupujmy je na zapas. Co do zasady, im mniejsza jest objętość opakowania, tym wyższa jest jego cena. Owszem, wielka butelka nie jest zbyt wygodna, już w domu możemy jednak przelać kosmetyk do mniejszego pojemnika.

Zużyj do końca

Same często nie uświadamiamy sobie tego, jak wiele kosmetyków marnujemy, nie jesteśmy ich bowiem w stanie w pełni wykorzystać. Jeszcze przed wyrzuceniem butelki lub tubki do kosza warto więc upewnić się, że na pewno nie da się z niej niczego więcej wycisnąć.

Korzystaj z testerów

próbki szminki​Każdej z nas czasem zdarzają się nietrafione zakupy. Te są kłopotliwe przede wszystkim dlatego, że najczęściej odnoszą się do kosmetyków kolorowych. W sklepie wyglądają one zwykle inaczej niż w świetle dziennym, nietrudno jest więc o rozczarowanie. Na szczęście, w drogeriach nie brakuje darmowych próbek i testerów, jeśli więc planujemy poważny zakup, powinnyśmy wykorzystać je, aby się do niego przygotować.

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl