W jaki sposób oszczędzać na domowej chemii i kosmetykach?

W jaki sposób oszczędzać na domowej chemii i kosmetykach?

Zarówno domowa chemia, jak i kosmetyki, nie muszą być wcale produktami kojarzącymi się wyłącznie z wydatkami, nad którymi nie można zapanować. Można na nich również oszczędzać, okazuje się przy tym, że nie wymaga to od nas wcale przesadnego wysiłku. Wystarczy rozpocząć od sprzedaży tego, co się nam nie sprawdziło. Inne pomysły są równie proste i skuteczne.

Znajdź inne zastosowanie

domowa chemia jak oszczędzaćJeśli jakiegoś produktu nie możemy sprzedać, a jego przeznaczenie nie przemawia nam do przekonania, być może powinniśmy poszukać dla niego innego zastosowania. Szampon może nie być odpowiedni dla naszych włosów, często okazuje się jednak, że sprawdza się jako płyn do podłogi. Dzięki temu nie musimy już zaopatrywać się w kolejny produkt, a nasz dom wcale nie jest przez to mniej czysty.

Handel wymienny

Jeśli nie używamy jakichś kosmetyków, może się okazać, że wydadzą się one interesujące dla naszych znajomych. Pozbywamy się w ten sposób nietrafionych zakupów, a jednocześnie mamy szansę na otrzymanie w zamian czegoś zdecydowanie bardziej wartościowego.

Oszczędnie – także z ilością kosmetyków

Bardzo często narzekamy na to, że kupowane przez nas kosmetyki są nieefektywne, tymczasem okazuje się, że to my ponosimy winę za taki stan rzeczy, używamy ich bowiem w zbyt dużych ilościach. Dobrym przykładem może być w tym kontekście szampon do włosów, wiele osób zapomina bowiem, że jedna jego porcja nie musi być większa niż orzech włoski, a efekt końcowy i tak okaże się satysfakcjonujący.

Z tego samego powodu warto przyglądać się uważnie opakowaniom kosmetyków. Najlepsze są takie, które ułatwiają ich aplikowanie, a jednocześnie pozwalają na dokładne wyczyszczenie. Jeśli nie ma takiej możliwości, pamiętajmy, że nie musimy wcale przesadnie przywiązywać się do opakowania firmowego. Kosmetyk zawsze można przecież przelać lub przełożyć do takiego, z którego korzysta się z większą łatwością. Znakomicie sprawdzają się w tym kontekście butelki z atomizerem lub pompką, jeśli więc nimi dysponujemy, nie powinnyśmy pozbywać się ich zbyt szybko.

Czas na jednostkę

opakowanie lakieru

Podczas zakupu kosmetyków oraz środków czystości warto zainteresować się informacją na temat tego, ile kosztuje ich litr albo kilogram. Może być ona bardziej wartościowa niż cena opakowania. Co ciekawe, nie zawsze większe opakowanie jest automatycznie tym bardziej ekonomicznym. Niekiedy to właśnie te mniejsze sprzedawane są przecież po promocyjnych cenach.

Perfekcyjna pani domu radzi – sposoby na domowe oszczędności

Gdy już wiemy, w jakiej cenie są środki czystości i kosmetyki stosowane przez nas najczęściej, możemy zadać sobie pytanie o to, czy nie da się kupić ich taniej, na przykład korzystając w tym celu ze sklepów internetowych. Możemy mówić w tym kontekście o sporych oszczędnościach zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z droższymi kosmetykami.

Dbaj o kosmetyki

Choć może się to wydawać zaskakujące, często nie przywiązujemy dużej wagi do tego, czy krem się nie wylewa, a puder nie rozsypuje się w torebce. Niestety, właśnie w ten sposób kosmetyki się marnują, a my częściej musimy kupować ich kolejne opakowania.

2 w 1

produkt 2 w 1​Dobrym pomysłem na oszczędzanie może być sięganie po produkty „all in one” zwłaszcza, gdy wiemy, że są one rozwiązaniami sprawdzonymi. Oczywiście, metoda ta powinna być dostosowana do naszych indywidualnych preferencji, jeśli więc nie można jej zastosować w odniesieniu do kosmetyków, być może sprawdzi się w przypadku środków do czystości. Jeśli więc stosujemy nawilżone chusteczki do czyszczenia mebli lub łazienki, zastanówmy się nad tym, czy wejście w posiadanie największego z możliwych opakowań rzeczywiście ma sens. Bardzo często okazuje się, że jego zużycie przerasta nasze możliwości, a przynajmniej kilka chusteczek nadaje się jedynie do wyrzucenia. Jeśli zatem zakładamy oszczędności, te często okazują się jedynie pozorne. Zamiast więc kupować wspomniane ściereczki, dobrze zastanowić się nad tym, czy nie mamy gdzieś pod ręką starych ubrań z bawełny, te mogą bowiem sprawdzić się tak samo dobrze.

Sposoby ekologiczne

Czasem ekologia oznacza naprawdę duże oszczędności. Znakomitym przykładem na potwierdzenie tej tezy wydają się przede wszystkim orzechy piorące. W Indiach i Nepalu używa się ich nie tylko do prania, ale również do czyszczenia, mycia rąk i mycia włosów. Ich opakowanie nie jest drogie, a starcza na naprawdę długo.

Natura zawsze w cenie

zrób to sam mydłoJeśli zastanawiamy się nad tym, jak oszczędzać na domowej chemii, spójrzmy łaskawszym okiem na te rozwiązania, które zawsze mamy pod ręką, a więc choćby na dobrze znany ocet oraz na sodę oczyszczoną. Może się też okazać, że będziemy w stanie zaoszczędzić na kosmetykach rezygnując z ich sklepowych wersji i przygotowując je samodzielnie. Sposób ten sprawdza się znakomicie choćby w przypadku peelingów i niektórych maseczek. Co więcej, jest to rozwiązanie korzystne dla naszego zdrowia, co mogą zaświadczyć choćby alergicy, którzy w trosce o stan swojej skóry nie mogą kupować tańszych kosmetyków z uwagi na wielość substancji chemicznych wchodzących w ich skład. Kosmetyki przygotowane w domu nie stwarzają tego rodzaju problemów.

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl