Jak oszczędzać na kosmetykach? Czy znasz te triki?

Jak oszczędzać na kosmetykach? Czy znasz te triki?

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że często nie tylko kupujemy niepotrzebnie zbyt dużo kosmetyków, ale również przepłacamy za nie. Lubimy znać nowinki kosmetyczne, zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie, a niekiedy zwyczajnie gonimy za trendami. Przyczyny bywają różne, a przecież zawsze mamy szansę na to, aby upolować takie same, ale tańsze kosmetyki. Jak zatem postępować, aby mówić o faktycznych oszczędnościach?

Pokochaj promocje

promocje kosmetyki​Naczelna zasada zakłada, że powinnyśmy polować na promocje tak często, jak to tylko możliwe. W drogeriach często wprowadza się rabaty, a każda promocja to szansa na udane zakupy. Wiele kosmetyków można zresztą kupować i po to, aby korzystać z nich w przyszłości, warto więc śledzić doniesienia o kolejnych promocjach np. w Rossmann gazetce.

Wymieniaj się kosmetykami

Czasem o dużych oszczędnościach można mówić nawet nie wychodząc z domu. Być może nasze koleżanki, tak samo, jak my, mają na koncie nieudane zakupy, możemy więc dokonać wymiany kosmetyków, które nam się nie podobają, komuś innemu mogą jednak sprawić radość.

Świnka-skarbonka

Jeśli notorycznie brakuje nam pieniędzy na kosmetyki, a oszczędzanie na nich nie jest naszą mocną stroną, powinnyśmy pomyśleć o skarbonce. Nie jest to może metoda oryginalna, ale nawet drobne kwoty w pewnym momencie mogą nam umożliwić imponujące zakupy.

Proś o próbki

Dobrym pomysłem jest też korzystanie z próbek, które czekają na nas nie tylko w drogeriach, ale również w aptekach. Nie można ich nie doceniać, pozwalają bowiem upewnić się, że wejdziemy w posiadanie atrakcyjnego kosmetyku. Gdy decydujemy się na zakup perfum, korzystajmy przede wszystkim ze sklepów internetowych, nie bójmy się przy tym licytacji kosmetyków na serwisach aukcyjnych. Warto z nich korzystać, a branie w nich udziału może być okazją do pozbycia się tych kosmetyków, które okazały się nietrafionym zakupem.

Zakupy grupowe

born2be kod rabatowyInnym rozwiązaniem, które pozwala na wykorzystanie możliwości stwarzanych przez Internet są grupowe zakupy w sieci. Zawsze też warto zapisać się do newsletterów i śledzić strony ulubionych firm na portalach społecznościowych. Kupony zniżkowe nie są przecież typowe jedynie dla firm odzieżowych, a promocje potrafią być naprawdę atrakcyjne. Nie zaszkodzi też, jeśli będziemy brać udział w organizowanych na portalach społecznościowych konkursach.

Zostań testerką

Okazją na spore oszczędności są też kluby testerek. Owszem, często trzeba w nich przejść proces rekrutacyjny, jeśli jednak nasze wysiłki zostaną zakończone sukcesem, mamy szansę na wysokiej jakości produkty do testów. Zawsze należy też pamiętać o tym, że rozważne zakupy są automatycznie zakupami wyjątkowo opłacalnymi. Jeśli zrobimy listę potrzebnych nam kosmetyków, zminimalizujemy ryzyko tego, że w sklepowym koszyku znajdą się również te rozwiązania, których nie potrzebujemy. W takich odpowiedzialnych zakupach często pomagają… gazetki promocyjne.

Rozmiar ma znaczenie

opakowania kosmetykówPodczas zakupów warto przyglądać się zresztą nie tylko kosmetykom, ale i opakowaniom, w jakich są one oferowane. Jeśli są one duże, możemy liczyć na spore oszczędności zwłaszcza, że niektóre kosmetyki są nam potrzebne bez względu na okoliczności. W drogerii warto tez zwracać uwagę na produkty all-in-one okazuje się bowiem, że jeden kosmetyk bez problemu może być stosowany na kilka sposobów. Oczywiście, nie każde połączenie jest tak samo dobre, z czasem jednak z pewnością opanujemy sztukę znajdowania tych najlepszych.

Analizuj skład

Jeśli nie chcemy żałować podejmowanych przez siebie decyzji, nie zapominajmy też o tym, jak ważne jest analizowanie składu kosmetyków. Każdy może mieć jakieś tańsze zamienniki, a produkty o zbliżonym składzie potrafią radykalnie różnić się cenami.

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl