Jak racjonalnie podchodzić do promocji

Jak racjonalnie podchodzić do promocji

Mamy obecnie prawdziwą modę na oszczędzanie i słyszmy o tym praktycznie z każdej strony. Promocje i wyprzedaże pojawiają się na każdym kroku. Niedawno jeszcze mieliśmy głównie sezonowe promocje. Obecnie sytuacja się zmieniła i sklepy praktycznie cały czas chcą nam proponować jakieś promocje. Trzeba jednak do nich racjonalnie podchodzić i uważać czy sklep nie próbuje nas naciągnąć na kolejne zakupy.

castorama wrocław

Udawane promocje

Obecnie często pojawiającą się praktyką jest informowanie o promocjach, jednak przed nimi sklep podnosi ceny produktów i potem je obniża do ceny wyjściowej. Jeszcze inną praktyką jest takie podniesienie ceny i potem obniżenie do poziomu wyższego niż cena podstawowa. To już przykład skrajnego działania, które ma przyciągać klientów, a właściwie ich oszukuje. Jeśli jednak chcesz się poczuć jak prawdziwy tropiciel okazji, to warto przeglądać i śledzić zmianę ceny w gazetkach promocyjnych.

agata.okazjum.pl

Dodatkowe produkty

Kolejne bardzo popularne działania to dodawanie różnych gratisów. Możliwość otrzymania czegoś za darmo sprawia, żę będzie to oczywiście miły gest w stronę klienta, który jest w stanie w sklepie zostawić więcej pieniędzy, żeby tylko te gratisy dostać. Tak właśnie działa nasz mózg i decyduje o tym, że kupujemy więcej. Oczywiście gratis jest dla nas atrakcyjny, ale trzeba do takiego kupowania podchodzić racjonalnie.

fashion house sosnowiec

Odpowiednie założenie budżetu

To co przy zakupach będzie bardzo istotne to założenie odpowiedniego budżetu, który na zakupy będzie przeznaczony. Mając taką zasadę będzie się kupowało tylko to co było planowane i co jest rzeczywiście konieczne. Wyprzedaży są dobrą opcją, popularne, jednak trzeba umieć racjonalnie do tych zakupów podchodzić. 

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl