Wyprzedaże, promocje , RTV, AGD, tanie kupowanie

Wyprzedaże, promocje , RTV, AGD, tanie kupowanie

Złote wyprzedaże, promocje, rabaty!

Wszyscy klienci kochają promocje i rabaty. Oczywiście tego typu słabość przez sprzedawców jest bardzo często wykorzystywana. W końcu dla wielu osób czerwona metka to niemalże obietnica niskich cen, dlatego nietrudno wpaść w swego rodzaju pułapkę. Może się też wydawać, że promocje są niemal bez przerwy. Jednak są okresy w ciągu roku, na które w szczególności trzeba i warto zwrócić uwagę.

Kalendarz wyprzedaży

Na pewno wyprzedaże to Nowy Rok. To czas, kiedy wiele sklepów decyduje się na generalne czyszczenie swoich magazynów. Przed remanentem chcą się bowiem pozbyć jak największej ilości towaru zalegającego na magazynie. To właśnie wówczas zaczyna się wielkie poświąteczne szaleństwo. Produkty, które wcześniej już były w promocji można wówczas zakupić w niezwykle okazyjnej cenie. Czasem więc dobrze jest się powstrzymać przed kupowaniem prezentów na gwiazdkę i na zakupy zdecydować się troszkę później. Okazuje się to bowiem często być doskonałą decyzją.

Wyprzedaże RTV, AGD

Na pewno w tym czasie opłaca się przede wszystkim kupować różnego rodzaju sprzęty, w tym małego AGD, ale też telewizory, odkurzacze, multicooker. To też świetny czas dla dealerów samochodowych, którzy klientów kuszą nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale i dodatkowymi usługami. Na ogół związane są one z wyposażeniem samochodu oraz obsługą klienta. Warto zobaczyć porównanie cen i parametrów przed zakupem. Odkurzacz Electrolux jest obecnie sprzedawany z super rabatem!

Poza tym bardzo często promocje organizowane są wraz ze zmianą sezonu. To właśnie wtedy można zakupić wiele ubrań. Dla sprzedawców należą one już do poprzedniego sezonu, ale nie dla klientów. Tutaj jest wręcz przeciwnie. Tego typu wyprzedaże organizowane są na ogół w lutym i sierpniu.

Obiżki cen

Wyprzedaże 2017

Początek nowego roku - czyszczenie magazynów; luty - wyprzedaże kolekcji zimowej; marzec - mid season sale (wyprzedaż w związku ze środkiem sezonu), sierpień - wyprzedaży kolekcji letniej; październik - mid season sale; grudzień - wyprzedaże przedświąteczne, które zaczynają się od słynnego Black Friday.

Ponadto istnieje jeszcze jedna kategoria wyprzedaży, a więc mid season sale. To wyprzedaże związane ze środkiem sezonu. To jedne z bardziej wyczekiwanych wyprzedaży, gdyż w tym czasie przeceny są znacznie mimo że kolekcja znajdująca się na wieszakach w zasadzie się nie zmienia. Najczęściej takie wyprzedaże mają miejsce w marcu i październiku.

Na koniec roku zawsze przychodzą jeszcze liczne promocje związane z nachodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Czasem nie polegają one tylko i wyłącznie na samej obniżce cen, ale i na tworzeniu przez handlowców rozbudowanych pakietów, zestawów oraz dodatkowych bonusów dodawanych do sprzedawanych produktów.

Czy wyprzedaże opłacają się handlowcom?

Czasem można się zastanawiać dlaczego promocje i wyprzedaże organizowane są tak często w ciągu roku i dlaczego są tak duże. Niektóre w końcu sięgają 70%. Ponadto często  mają miejsce nawet specjalne eventy związane z takimi wydarzeniami jak urodziny sklepu.

Tak naprawdę dla sklepu nie wiąże się to ze stratami, a co więcej jest to doskonale opracowana strategia marketingowa. Wyprzedaże wszelkiego rodzaju to dla właścicieli, managerów i sprzedawców w zasadzie konieczność. Organizowane są na własne potrzeby, gdyż trzeb zrobić miejsce na nowy towar. Zalegające w magazynach czy na sklepowych półkach ubrania, które nie zdążały się sprzedać w końcu zawsze muszą niejako zrobić miejsce na nową kolekcję, która szczególnie na początku jest dość droga.

Poza tym warto pamiętać, że nawet kiedy ubrania się tańsze, to sklep ma większe obroty. Ludzie chętniej decydują się bowiem na zakupy czy robią je nawet wówczas kiedy nie mieli zamiaru jakiejś rzeczy kupować. Jednak cena jest na tyle atrakcyjna i niska, że zdecydowali się wydać swoje pieniądze.

Okazje cenowe

Tanie kupowanie

Wszelkiego rodzaju promocje, które związane są z potrzebą pozbycia się danego towaru powinny zostać poprzedzone analizą czy dany sprzęt rzeczywiście jest potrzebny i kiedy będzie wykorzystywany. Rowery dobrze jest kupować w okresie zimowym, można bowiem na nich jeździć we wszystkie pozostałe pory roku. Tanie i wcale nie takie kiepskie jakościowo modele są sprzedawane zwykle zimą, kiedy mało kto decyduje się na jazdę na rowerze ze względu na pogodę.

Wydawać się może to niektórym osobom nieco szalonym pomysłem, ale dobrze jest sklep czy supermarket odwiedzać na moment przed jego zamknięciem, na przykład wtedy kiedy zaczyna się długi weekend lub następnego dnia ma być ona całkiem zamknięty. Produkty o krótkiej dacie przydatności do spożycia czy te szybko psujące się np. warzywa i owoce są wówczas przecenione nawet o 80%. Sprzedawcy wolą je oddać niemal za bezcen, inaczej muszą je bowiem wyrzucić.

Wyprzedaże zawsze kuszą i oczywiście kusić będą. To na pewno się nie zmieni. Każdy w końcu lubi i chce zaoszczędzić nieco pieniędzy. Dlatego też czasem warto się wstrzymać z zakupem i poczekać na obniżkę cen. To najczęściej bardzo się opłaca i okazuje się wielką oszczędnością pieniędzy.

Gazetki reklamowe, promocje, tajniki wyprzedaży - z nami świat dyskontów, super- i hipermarketów nie będzie już miał przed Tobą tajemnic!

Daj się porwać zakupowemu szaleństwu, ale nie strać przy tym głowy - kontroluj oferty, sprawdzaj promocje, porównuj ceny.

Polomarket

Racjonalne zakupy i świadomy konsument to nasza recepta na udane zakupowe szaleństwo.

kontakt@zakupowyszal.pl